Abacus Language Services

Siber Güvenlik

Abacus Dil Hizmetleri, Siber Güvenliğe en yüksek önceliği verir. 

Siber Güvenlik sorunları hakkında bize ulaşın

Abacus Dil Hizmetleri, Siber Güvenlik konusunu çok ciddiye alır. Bu sayfa, kanun yaptırımı, Siber Güvenlik sorunlarını bize bildirme ve Müşterilerin, Tedarikçilerin, Medyanın, Genel Kamuoyunun ve Geliştiricilerin endişelerimizi nasıl giderebileceği gibi konuları açıklamaktadır. Bir çok Siber Güvenlik sorunundan sadece dosyaya tıklamayarak kurtulabilirsiniz. Daha sonra tek yapmanız gereken gelen mailleri silmek, bizdenmiş gibi gelen aramaları reddetmek, sahte yapımlardan uzak durmaktır.

Müşteriler

Mağazamızda herhangi bir işlem yaptıysanız ya da sitemizden alışveriş yaptıysanız ya da formlarımızı doldurarak bilgilerinizi gönderdiyseniz ve bundan dolayı güvenliğinizden endişe duyuyorsanız şifrenizi değiştirmenizi tavsiye ederiz. Herhangi bir finans kurumunun kişisel verilerinizin ele geçirmiş olabileceği konusunda da sizleri uyarmayı görev biliriz. 

Abacus Dil Hizmetleri, ortağımız, marka isimlerimiz veya ortaklarımızdan biri adına bir e-posta aldıysanız ve bunun bir dolandırıcılık mesajı olabileceğini düşünüyorsanız, bu maili açmayın, lütfen bize bildirin. Daha sonra, gelen mailin orijinalliğini test etmek için size dönüş sağlayabiliriz. Abacus Dil Hizmetleri size asla şüpheli görünen e-postalar veya dijital iletişimler göndermez veya sizden mali hesap bilgilerinizi doğrulamanızı istemez. Başarısız bir oturum açma girişiminde bulunduğunuzda olduğu gibi, yasal olarak hesap bilgilerini doğrulamamız gerektiğinde, sizinle iletişim kurma sürecimiz şüpheli olmayacak ve derhal başlatılacaktır. Doğrulama bilgisi isteyen bir mesaj alırsanız, ancak yakın zamanda herhangi bir işlem yapmadıysanız veya başarısız bir oturum açma girişiminde bulunduysanız, bu şüpheli bir mesaj olarak kabul edilir ve Abacus Dil Hizmetlerine bildirilmelidir.

Gizlilik

Bize sağladığınız her türlü bilgiyi yargı bölgelerinin Gizlilik yasalarına uygun olarak ele alıyoruz. Abacus Dil Hizmetleri, bize sağlanan tüm kişisel bilgileri en üst düzeyde gizlilikle ele alır. Bilgilerinizi yalnızca, başvurmuş olabileceğiniz hizmetlerin sağlanması veya Mağazamızdan satın alma gibi işlemler için gerekli olan hizmet sağlayıcılarımızla paylaşıyoruz. Bilgilerinizi Banka Kartı düzenleyenler gibi üçüncü taraf sağlayıcılarla paylaşmamız gerektiğinde, kişisel bilgilerinizi korumak için onlara asgari miktarda bilgi sağlarız. Kişisel bilgilerinizi ve Gizliliğinizi nasıl koruduğumuzu Hüküm ve Koşullar (bağlantı) sayfamızdan okuyabilirsiniz. Gizliliğiniz hakkında endişeleriniz varsa lütfen bizimle iletişime geçin. 

Siber Güvenlik Sorunlarını Bildirme

Sizi, Abacus Dil Hizmetlerinin web sitesi, uygulamaları veya web sunucularımızla ilgili herhangi bir Güvenlik veya Gizlilik sıkıntınız varsa bizimle iletişime geçmeye davet ediyoruz. Bize Ulaşın (bağlantı) sayfasından bize e-posta gönderebilir veya bize şifreli bir mesaj gönderebilirsiniz. Raporunuzu onaylamak için yanıt vereceğiz ve sorunla ilgili araştırmamızın bir parçası olarak ek bilgi isteyebiliriz. E-postanızı almadığımızı düşünüyorsanız, lütfen üç gün sonra yeniden gönderin.

Kullanıcılarımızın gizliliğini korumak ve aynı zamanda kendi bütünlüğümüzü korumak için, Siber Güvenlik Abacus Dil Hizmetleri, konuyla ilgili araştırmamızı tamamlayana kadar Güvenlik incelemelerini ifşa etmekten, tartışmaktan veya onaylamaktan kaçınacaktır. Abacus Dil Hizmetleri, web sitelerimiz, uygulamalarımız, dijital ürünlerimiz veya web sunucularımızla ilgili güvenlik endişelerimize dikkat çeken Siber Güvenlik araştırmacılarına değer verir ve onları takdir eder ve onları Bug Hunter (bağlantı) yaptıkları için ödüllendiririz.

 

Hukuki Yaptırım

Abacus Dil Hizmetleri, faaliyet gösterdiğimiz veya web sunucularımızın bulunduğu İsviçre ve Hong Kong gibi ülkelerde geçerli olan yasalara uygun olarak faaliyet gösteren devlet kurumlarından gelen taleplerle ilgilenir. Müşterimizin ikamet ettiği veya içinde iş yaptığı veya ondan işlem yaptığı ülkelerden gelen kanun yaptırım talepleri, hem Abacus Dil Hizmetleri hem de hesap sahibi için geçerli olan geçerli yasalara göre ele alınacaktır. Bilgi talepleri, yalnızca yasal olarak bu bilgileri sağlamakla yükümlü olduğumuz takdirde yerine getirilecektir. Hak veya yetkiye sahip olmadan yapılan izinsiz soruşturmaları, Müşterilerimizin, Tedarikçilerimizin ve İş ortaklarımızın gizlilik haklarına bir ihlal olarak kabul edeceğiz. Bizden bilgi isteyen bir kolluk kuvveti iseniz, Bize Ulaşın sayfamızı kullanın.

Medya

Abacus Dil Hizmetleri veya dijital hizmetlerimizden herhangi biri hakkında bilgi isteyen medya üyeleri, lütfen Bize Ulaşın (bağlantı) sayfamızı kullanın.

Uyarılar ve İpuçları

Dolandırıcılar ve bilgisayar korsanları hem potansiyel müşterileri hem de web sitelerini hedef alır ve sahte e-postalar, sahte açılır percere reklamları, metin mesajları, anlık mesajlar ve bazen telefon görüşmeleri ve sesli posta yoluyla özel bilgileri elde etmek için birçok cihazı kullanır. Kişisel bilgileri paylaşmak için kandırılmayın. Siber dolandırıcılar, e-posta adreslerini, telefon numaralarını kolayca çoğaltabilir veya taklit edebilir, bu nedenle bizden (veya herhangi birinden) geldiği iddia edilen bir e-posta almış olmanız aslında gerçekten mailin bizden geldiğinin kanıtı niteliğinde değildir. Telefon görüşmeleri de sahte olabilir, bu yüzden herhangi bir şüpheniz varsa telefonu kapatın.

Abacus Dil Hizmetlerinden veya hizmetlerimizden veya ortaklarımızdan birinden geldiğini iddia eden istenmeyen bir e-posta veya metin mesajı alırsanız veya bizden geldiğini iddia eden bir arama alırsanız, bir dolandırıcılığın hedefi olabilirsiniz. Abacus Dil Hizmetleri’nin sizinle gerçekten iletişime geçtiğinden emin olana kadar (geçerli ve yakın zamanda geçerli bir neden olmadıkça bu olası değildir), o zaman finansal hesap ayrıntılarını, kişisel bilgileri veya şifreleri vermeyin. Bir telefon araması durumunda, emin değilseniz arayanların numarasını isteyin ve gerçek olduğunu doğruladıktan sonra tekrar arayın.

Sahte bir e-posta veya metin alma

Abacus Dil Hizmetleri’nden geldiğine dair şüpheli bir dolandırıcılık e-postası veya metin mesajı alırsanız, müşterilerimizi dolandırıcılardan korumak için bunu bilmek isteriz. Dolandırıcılar mesajları kopyalayabilir, yetkisiz logolar kullanabilir ve sahte bir dijital siteki bağlantılarla orijinal mesajları çoğaltabilir. Dolandırıcılıktan şüpheleniyorsanız, bağlantıya tıklamayın, bunun yerine web sitesinin URL’sini tarayıcıya yazın. Eğer gerçekse doğru web sitesine gidecektir, sahtekarlık ise site mevcut bile olmayabilir. Orjinallik konusunda şüpheleriniz varsa, bağlantıları takip etmeyin ve özellikle istenmemiş veya şüpheli ise ekleri açmayın. 

Siber Güvenlik ile ilgili uyarı işaretleri

Genellikle dolandırıcılar düşündükleri kadar zeki değildir ve sitede dolandırıcılık emareleri açıkça görülebilmektedir. Bunlardan bazıları:

  • Gönderenin iletişim bilgileri (e-posta adresi veya telefon numaraları) asıl bağlı olduğu şirketle eşleşmez. 
  • Kişisel bilgileriniz normalde kullandığınız bilgilerden farklıdır. Adın yanlış yazılması, yalnızca küçük veya büyük harfle yazılması veya telefon numarası, adres vb. gibi yanlış olan diğer ayrıntılar gibi.
  • Birçok kimlik avı e-postası yalnızca “Sayın Müşteriye” yazılarak gönderilir ve açıkça kesilip yapıştırılmış olduğu görülür.Gerçek firmalar, mesajlarda size doğru şekilde hitap edeceklerdir.
  • Yasal görünen bir bağlantıya tıklarsanız ve bu bağlantı farklı bir şirkete veya sayfaya bağlarsa, bu web sitesinin hatasından ziyade o linkin sahte olduğundan kaynaklanır.Böyle durumlarda sayfayı hemen kapatmalısınız.
  • Profesyonel şirketler genellikle profesyonel olarak müşterileriyle iletişime geçerler, bu nedenle sizinle farklı şekilde iletişime geçerlerse, dolandırıcılarla muhatap oluyor olabilirsiniz.
  • Kişisel bilgiler, finansal hesap ayrıntıları veya şifre doğrulaması talep eden mailler ve mesajlar oldukça şüphelidir.Abacus Dil Hizmetleri, yalnızca parolaları yanlış girmeniz gibi geçerli nedenlerle doğrulama talep eder.Bizden veya bir başkasından gelen yetkisiz ve gereksiz olduğunu düşündüğünüz doğrulamalardan şüphelenin.
  • Spamlar kısmına düşen maillerde eğer bir şeyler kazandığınızı ifade ediyorlarsa büyük ihtimalle dolandırıcıdırlar.

Lütfen bize olabildiğince fazla bilgi verin.Lütfen Abacus Dil Hizmetleri’nden geldiğini iddia eden herhangi bir kimlik avı e-postasını bildirin – bunu bilmek istiyoruz, böylece durdurabiliriz.

Güvenlik Bilgilerini Koruma

Abacus Dil Hizmetleri, tüm kullanıcıların hizmetlerimizi kullanırken mutlu bir deneyim yaşamasını istiyor, bu nedenle Siber Güvenlik etkinliklerinizin özel ve güvenli olmasını gerçekten istiyoruz.Bize güvenlikle ilgili hassas bilgileri e-posta ile göndermekle ilgileniyorsanız, bunu şifrelemekten memnuniyet duyarız.

Abacus Language Services

Hızlı Teklif