Abacus Language Services

Şartlar ve Koşullar

Abacus Dil Hizmetleri ile aranızdaki anlaşma

Abacus Dil Hizmetleri web sitesine hoş geldiniz.

Bu sözleşme, bu siteyi ve bu sitenin sahip olduğumuz veya oluşturabileceğimiz diğer tüm dijital platform sürümlerini kapsar. Bu platformu kullanarak, şart ve koşullarımızı koşulsuz ve geri alınamaz bir şekilde kabul ettiğinizi belirtmektesiniz. Ancak şartlar ve koşullarımızı kabul etmiyorsanız, bu platformu kullanmayı bırakmakta özgürsünüz.

Abacus Dil Hizmetlerine devam etmeden veya sözleşme yapmadan önce lütfen aşağıdaki Hüküm ve Koşulları okuyun.

Bu platform ve diğer tüm Abacus Dil Hizmetleri web siteleri veya platformları, Avustralya’da Abaküs Multimedya Tescilli Limited, Yeni Zelanda’da Abaküs Multimedya Tescilli Limited ve Pakistan’da kayıtlı bir limited şirket olan Abaküs Multimedya Tescilli Limited’in Pakistan Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu(SECP) müşterek mülkiyetindedir.

Abacus Language Services ile hizmet sözleşmesi yapan Avustralyalı müşteriler, Abacus Multimedia Proprietary Limited, Avustralya ile iş yapmaktadır.

Abacus Dil Hizmetlerinin Yeni Zelandalı müşterileri Abacus Multimedia Limited ile çalışıyor.

Abacus Dil Hizmetlerinin Pakistan müşterileri, Pakistan’daki Abacus Multimedia (Private) Limited ile iş yapmaktadır.

Tüm Abacus Dil Hizmetlerinin dijital sunucuları Hong Kong’da bulunur ve o yargı bölgesinde uygulanan yasalara tabidir.

Abacus Dil Hizmetleri ile iş yapan diğer ülkelerden müşteriler, ofis fiyat teklifi ve kabul sözleşmelerindeki bilgilere göre üç marka biriminden biri ile ilgileneceklerdir.

Hüküm ve Koşullarımızı kabul ederek, platformlarımızın sunduğu hizmetlerden herhangi birini bizim ve olası üçüncü taraf hizmet sağlayıcılarımızın hüküm ve koşullarıyla uyumlu olarak kullanma konusunda yasal hakka sahip olduğunuzu belirtirsiniz.

Ödeme sorumluluğu

Bizden veya olası üçüncü taraf hizmet sağlayıcılarımızdan herhangi birinden yasal olarak sözleşmeli hizmetlerin ödenmesi konusunda yasal olarak yükümlü olacağınızı kabul edersiniz.

Siz veya sizin adınıza hareket eden başka bir kişi, bizden satın aldığınız hizmetler için yapılan tüm ödemelerin sorumluluğunu kabul ettiğinizi onaylarsınız.

Şartlar ve koşullardaki değişiklikler

Abacus Dil Hizmetleri, önceden bildirimde bulunmaksızın şart ve koşullarımızda gerektiği şekilde değişiklik yapma hakkını saklı tutar. Bu değişiklikler platformlarımızda yayınlandıktan sonra yürürlüğe girecek ve yasalara uygun olarak bu tür değişiklikleri yapmamız gerekmedikçe, taahhüt edilmiş ve ödemesi yapılmış ve halihazırda sözleşmeli olan hizmetlerde geriye dönük olarak geçerli olmayacaktır. Hüküm ve koşullarımızdaki herhangi bir değişiklikten sonra platformumuzu kullanmaya devam ederek, bu değişen hüküm ve koşulları kabul ettiğinizi onaylamış olursunuz.

Yasal olarak bağlayıcı

Abacus Dil Hizmetleri’nin yayınlanmış hüküm ve koşulları veya yayınlayabileceğimiz diğer yasal olarak bağlayıcı politikaları, yönergeleri veya bildirimleri, yayınlanan hüküm ve koşullarımıza aykırı olabilecek sözlü veya yazılı tüm beyanların yerine geçecektir. Bu yayınlanmış hüküm ve koşullar, bu hüküm ve koşullarla çelişen herhangi bir sözlü veya yazılı beyandan ziyade sizinle yaptığımız anlaşmadır. Abacus Dil Hizmetleri tarafından sunulan hizmet ve garantilere ilişkin anlayışınız, bu hüküm ve koşullara ve yayınlanabilecek her türlü değişiklik ve değişikliğe uygun olarak yorumlanmalıdır.

Platform kullanım sorumluluğu sınırlaması

Abacus Dil Hizmetleri platformunu kullanımınızın riski münhasıran size aittir. Herhangi bir platformumuzu kullanırken bilgisayarınıza, tabletinize, telefonunuza veya diğer elektronik cihazlarınıza gelebilecek herhangi bir hasar bizim sorumluluğumuzda değil, size aittir. Platformlarımızı kötü niyetli siber saldırılara veya diğer herhangi bir yasa dışı dijital faaliyete karşı korumak için her türlü çaba gösterilmiş olsa da, platformlarımızın virüssüz, kötü amaçlı yazılım içermediği veya sitelerimizde bilgimiz olmadan ve isteklerimize karşı kötü niyetli olarak başka kaçak yazılımların gömülü olduğu iddiasında değiliz. Sitelerimiz herhangi bir kaçamak elektronik saldırıya maruz kalıyorsa, bunları kaldırmak ve sitemizi bu tür saldırılara karşı savunmak en yüksek önceliğimizdir.  Bununla birlikte, kullanıcıların yaşayabileceği hasarlar için tüm sorumluluğu reddediyoruz.

Garanti feragatnamesi

Faaliyet gösterdiğimiz yargı alanlarında geçerli olan yasalar dahilinde, izin verilen azami ölçüde, Abacus Dil Hizmetleri platformlarından herhangi birinde bahsedilen tüm yazılım, bilgi, hizmet ve ürünlerle ilgili tüm beyanları, anlaşmaları, garantileri ve taahhütleri reddediyoruz. Tüm yazılım, bilgi, hizmet ve ürünlerin tamamı, satılabilirlik, garantiler, belirtilen amaca uygunluk, unvan ve zımni garantinin ihlal edilmemesi gibi tüm koşulları içeren beyanlar, sözleşmeler, garantiler ve sözleşmelerden yoksun olarak “olduğu gibi” yayınlanır.

Sorumluluk sınırlaması

Abacus Dil Hizmetleri, sunulan herhangi bir ürün veya hizmetin sonucu olarak sizin veya herhangi bir kullanıcının talep edebileceği herhangi bir doğrudan, dolaylı, arızi, sonuçsal, özel, cezai veya örnek teşkil eden maliyet, kayıp veya kar kaybı veya gelir için hiçbir sorumluluk kabul etmeyecektir. İddia edebileceğiniz cezai veya emsal niteliğindeki masraflar veya zararlar için her türlü sorumluluğu reddediyoruz. Abacus Dil Hizmetlerimizden herhangi birinde eriştiğiniz hizmetlerden kaynaklanan, sözleşmenin ihlali, haksız fiil, ihmal veya diğer yükümlülüklerden kaynaklanan hakkaniyete uygun veya ihtiyati tedbirlerle ilgili zararlardan veya taleplerden veya diğer masraflardan kaynaklanan tüm sorumluluk veya masrafları reddediyoruz.

Çevirilerimizin garantisi

Çevirmenler hata yapabilir, ancak bunlar son derece nadirdir ve üstlendiğimiz işte hiçbirinin olmamasını sağlamak için her türlü çabayı gösteririz. Bu nedenle Abacus Dil Hizmetleri, çeviri personelimizin maksimum kapasitesinde tüm işlerin garantisini veririz, ancak çeviri çalışmalarından kaynaklanan memnuniyetsizliklerden sorumlu tutulamaz ve tutulamayacaktır. Yetersiz çalışma iddiasıyla ilgili şikayetleri araştıracağız ve çözüm yollarını, müşteri ödemelerinin geri ödenmesiyle sınırlayacağız.

Gecikme ve iptalden kaynaklanan sorumluluk

Abacus Dil Hizmetleri, başlangıçta kararlaştırılan ürün, hizmet, proje veya çeviri çalışmalarının gecikmesi veya iptali nedeniyle sizin veya diğer kullanıcıların sebep olduğu herhangi bir maliyet için sorumluluk kabul etmeyecektir. Bununla birlikte, bu sorumluluk sınırlaması, ilgili yasal yargı yetkileri dahilinde geçerli yasaların bizi sorumlu tuttuğu durumlarda yükümlülükleri hariç tutmaz.

Abaküs Dil Hizmetleri Tazminatı

Abacus Dil Hizmetleri dijital platformlarından herhangi birini kullanmanın bir koşulu, sizin veya temsilcinizin sözleşme imzalamış olabileceği hizmetlerle ilgili taleplerden doğabilecek her türlü masraf, yükümlülük, yasal maliyet ve/veya zarardan bizi tazmin etmeyi kabul etmenizdir. Abacus Dil Hizmetlerine verilen tazminat, platformlarımızdan herhangi bir çekince veya sınırlama olmaksızın, tarafımızca veya tanıtımını yaptığımız veya bağlantı verdiğimiz herhangi bir hizmet sağlayıcı tarafından şartlar ve koşulların ihlali olarak kabul edilebilecek gerçeklere dayalı olarak yanlış beyanlara itiraz etme veya iddia etme ile ilgili her türlü iddiayı içerir.

Üçüncü taraf hizmet sağlayıcı bağlantıları

Abacus Dil Hizmetleri platformları, içeriği üzerinde çok az söz sahibi olduğumuz veya hiç söz sahibi olmadığımız üçüncü taraf ve/veya hizmet sağlayıcı bağlantılarına bağlantılar veya öneriler içerebilir. Sonuç olarak, bu üçüncü taraf sitelerinin yayınladığı veya sunduğu hizmetlerin veya bilgilerin işleyişi, kontrolü, içeriği veya kalitesi ile ilgili tüm sorumluluğu reddediyoruz. PSF, yalnızca uygun üçüncü taraf bağlantılarını dahil etmek için adımlar atsa da, bunların platformlarımıza dahil edilmesi, onları onayladığımız veya onlardan herhangi bir şekilde sorumlu olduğumuz anlamına gelmez. Bu tür üçüncü şahıs hizmet sağlayıcılarında sunulan bilgilerin ve/veya hizmetlerin gerçekliğini veya güvenilirliğini değerlendirmek sizin sorumluluğunuzdadır.

Abacus Dil Hizmetleri platformunu kullanımınız

Abacus Dil Hizmetleri platformlarından herhangi birini kullanarak, belirtilen amaçlar için kullanmayı kabul etmiş olursunuz. Abacus Dil Hizmetleri platformunu yalnızca amaçlanan amaçlar için kullanacağınızı taahhüt etmektesiniz. Size ait olmayan veya ödemeye niyetiniz olmayan yanlış taleplerde bulunmayacağınıza veya yanlış projeler sunmayacağınıza söz veriyorsunuz. Abacus Dil Hizmetleri ve/veya hizmet sağlayıcılarımız, bu tür hizmetlerin veya projelerin gerçek olmadığına veya başka birinin fikri mülkiyet haklarını ihlal ettiğine inanmak için nedenimiz varsa, tarafınızca verilen herhangi bir hizmeti veya tüm hizmetleri bildirimde bulunmaksızın iptal etme hakkını saklı tutar. Bu gibi durumlarda Abacus Dil Hizmetleri, sizin tarafınızdan katlanılan rahatsızlık veya masraflar için herhangi bir sorumluluk kabul etmeyecektir.

Hizmetler için ödeme

Mağazamızdan bir ürün satın almak veya tarafımızca veya platformumuz aracılığıyla sunulan herhangi bir hizmet için bir fiyat teklifi kabul etmek gibi Abaküs Dil Hizmetlerini kullanırken, tutarların zamanında ödenmesi ile ilgili olarak tarafımızca veya hizmet sağlayıcılarımız tarafından yayınlanan tüm hüküm ve koşulları kabul etmektesiniz. ancak bunlarla sınırlı olmamak üzere, hizmet sağlayıcıların hüküm ve koşullarında açıklanan kurallara uygun ek ücretler. Platformlarımız aracılığıyla hizmetlerin kullanılmasından kaynaklanan tüm masraflar, ücretler, harçlar, cezalar, vergiler, harçlar, değerlendirmeler ve diğer masraflar tamamen sizin sorumluluğunuzdadır.

Web sitesi kötüye kullanımı

Bilgisayar, tablet veya telefon gibi herhangi bir cihazda bulunan dijital olarak erişilen herhangi bir siteyi içeren Abacus Dil Hizmetlerinin web sitelerini veya platformlarını kötüye kullanmamayı kabul ediyorsunuz. Kötüye kullanım, iftira, taciz, tehdit, takip, bilgisayar korsanlığı veya herhangi bir şekilde haklarımızı ve yasalar ve genel ahlak tarafından belirtildiği şekilde bizimle ilişkili diğer kişilerin haklarını ihlal etmeyi içerir ancak bunlarla sınırlı değildir. Yazılım veya başka bir şekilde herhangi bir cihaz aracılığıyla platformumuzun veya kullanıcılarımızın işleyişine ve çalışmasına zarar vermemeyi, zarar verme girişiminde bulunmamayı ve müdahalede bulunmamayı kabul edersiniz. Platformlarımızda veya platformlarımız aracılığıyla diğer kullanıcıların platformlarına kötü amaçlı yazılım, bilgisayar virüsleri veya bozuk dosyalar indirme, yükleme, iletme veya yerleştirmeye dahil olmamayı veya bunlara dahil olmamayı kabul edersiniz. Platformlarımızdan yazılım veya metin, fotoğraf veya diğer materyalleri indirerek, yükleyerek veya ileterek bizim, üçüncü taraf hizmet sağlayıcılarımızın veya kullanıcılarımızın fikri mülkiyetini, gizliliğini veya tanıtım haklarını ihlal etmeyeceğinizi kabul edersiniz.

Telif hakkı veya Fikri haklar

Sitelerimizin kullanıcıları, bize kredi vermeyerek veya materyallerimizi kopyalamak, indirmek, yüklemek veya taklit etmek için onayımızı isteyerek ve güvence altına almayarak sitelerimizden alınan herhangi bir materyali atlamamayı veya yanlış tanıtmamayı kabul eder. Tarafınızdan bize sağlanan herhangi bir materyal orijinal olmalı veya yaratıcıları ve fikri mülkiyet sahipleri tarafından onaylanmalı ve özel olarak tanımlanmalıdır.  Materyalin kaynağını, orijinalliğini, doğruluğunu yanlış tanıtmamayı ve hak sahiplerinin kimliklerine, patentlerine, ticari markalarına, telif haklarına, mülkiyet diline veya diğer fikri haklara uymayı kabul edersiniz. Herhangi biri, materyalinin üçüncü şahıslarca temin edilen materyal yoluyla meydana gelmiş olabileceği gibi, bizim tarafımızdan herhangi bir şekilde yasa dışı olarak kullanıldığını düşünürse, bizi bilgilendirin ve yasa dışı olarak elde edilmişse veya başkasının haklarını ihlal ediyorsa materyali kaldıracağız. Örneğin, kamu malı olduğunu iddia eden kullandığımız bir görsel, aslında bir başkasının yaratıcı veya fikri mülkiyeti ise, doğrudan bizi bilgilendirin ve pratik olarak bunu yapabildiğimiz anda onu kaldıracağız. Platformlarımızda ve tanıtım materyallerimizde kullandığımız tüm görseller ve metinler kamuya açık alanlardan elde edilmiştir, ancak bazı durumlarda bu doğru olmayabilir. Kamuya açık olmayan görselleri veya metinleri kullanmayı reddediyoruz. Bu konuda fikri mülkiyet haklarınızı ihlal ettiğimizi düşünüyorsanız, bu durumu mümkün olan en kısa sürede araştırıp kaldıracağız. Abacus Dil Hizmetleri, kendi metin materyallerini çevirir ve yazar, kendi sanat eserlerini, logolarını, ikonlarını yaratır ve münhasıran kamu malı olduğuna dürüstçe inandığımız şeylerden görseller sağlar.

Abacus Dil Hizmetlerinin özel fikri mülkiyeti

Abacus Dil Hizmetlerinin fikri mülkiyetini, ticari sırlarını veya başka bir şekilde korunan veya gizli özel mülkiyet bilgilerini veya sahip olduğunuz herhangi bir materyali, hangi yoldan olursa olsun göndermeyeceğinizi, iletmeyeceğinizi, kopyalamayacağınızı veya ifşa etmeyeceğinizi kabul etmektesiniz.

Sakıncalı malzeme

Platformlarımıza veya platformlarımızdan yasa dışı veya sakıncalı dosya veya içerik indirmemeyi veya yüklememeyi ve/veya bu tür materyalleri dijital yollarla dağıtmamayı veya dağıtmaya çalışmamayı kabul etmektesiniz. Örneğin, sitemize yasa dışı bir şekilde sakıncalı bir resim yerleştirilmişse, onu kopyalamamayı ve/veya paylaşmamayı kabul etmektesiniz.

Dijital güvenlik

Abacus Dil Hizmetlerinin platformlarına, sunucularına, ağlarına veya diğer elektronik yazılımlarına veya askeri yazılımlarına veya üçüncü taraf ortaklarımıza veya kullanıcılarımıza müdahale etmemeyi, kesintiye uğratmamayı veya müdahale etmeye veya bozmaya teşebbüs etmemeyi kabul ettiğinizi ifade eder. Aşırı yükleme, yayma, başlatma, katılma, yönlendirme dahil ancak bunlarla sınırlı olmamak üzere, bizim, kullanıcılarımızın, tedarikçilerimizin veya üçüncü taraf ortaklarımızın iletişimlerini, dijital erişimini, ağ bağlantılarını veya barındırmayı erişme veya engelleme veya engelleme girişiminde bulunmayacağınızı kabul edersiniz. Abacus Dil Hizmetlerine veya bize karşı herhangi bir spam gönderme, çökme, sel, posta bombardımanı veya diğer kötü niyetli dijital faaliyetler dahil olmak üzere herhangi bir ilişkili platformumuza karşı herhangi bir saldırı üstlenmemeyi veya üstlenmeye teşebbüs etmemeyi kabul etmektesiniz. Herhangi bir Abacus Dil Hizmetleri platformunda, bilgisayar sistemlerinde veya dijital barındırma hizmetlerinde, cihazlarında veya yazılımlarında dijital botları, örümcekleri, tarayıcıları, avatarları, akıllı aracıları veya diğer herhangi bir otomatik süreci yönlendirmemeyi kabul ediyorsunuz. Ticari faaliyetlerimiz veya arama motoru optimizasyonu ve/veya diğer dijital trafik raporlama türleri ile ilgili istihbarat dahil olmak üzere, herhangi bir kötü amaçlı amaç veya dijital istihbaratımızı ihlal etme amacına sahip olacak şekilde tasarlanmış elektronik faaliyetlerde bulunmamayı kabul ediyorsunuz. Abacus Dil Hizmetlerinin herhangi bir bilgisayar donanımına, ağlarına, depolamasına, giriş/çıkış veya elektronik kontrol cihazlarına veya dijital altyapımıza veya platformlarımızı barındıran üçüncü şahıslara yönelik makul olmayan dijital yükler üretmek için tasarlanmış elektronik faaliyetlerde bulunmayacağınızı kabul ediyorsunuz. Platformlarımız veya sunucularımız aracılığıyla herhangi bir materyal, bilgi veya yazılımı iletmemeyi veya aktarmaya teşebbüs etmemeyi kabul etmektesiniz. Web sitelerimizden veya platformlarımızdan kaynaklanan materyalleri, bizim onayımızı almadan ve almadan kopyalamamayı, görüntülememeyi, oluşturmamayı, lisanslamamayı, dağıtmamayı, gerçekleştirmemeyi, yeniden oluşturmamayı, yayınlamamayı, satmamayı, çoğaltmamayı veya aktarmamayı kabul etmektesiniz. Abacus Dil Hizmetlerinin herhangi bir elektronik platformu, hizmeti veya dahili süreci ile ilişkili herhangi bir kişisel kimliği veya şifreyi yanlış bir şekilde kullanmamayı kabul etmektesiniz. Abacus Dil Hizmetleri veya üçüncü taraf ortaklarımızdan herhangi biriyle iş yaparken başka birinin kimliğini taklit etmeyeceğinize veya yanlış tanıtmayacağınıza söz veriyorsunuz.

Sözleşme ihlali

Abacus Dil Hizmetleri, platformumuzda önerilen tüm bilgilerin ve bağlantıların doğruluğunu koruma konusunda dikkatlidir, bu nedenle doğru bilgileri görüntülediğinizden emin olmak için makul adımlar attığımızdan eminiz. Bununla birlikte, bağlı şirketlerimiz, üçüncü taraf ortaklarımız, yatırım ortaklarımız veya reklamcılarımız tarafından sağlanan tüm bilgilerin doğruluğundan tam olarak emin olamayız. Ortaklarımızın bağlantılı sitelerindeki görüşlerin, tavsiyelerin veya bilgilerin doğruluğunu belirlemek size kalmıştır. Hizmet veya proje açıklamaları veya yayınladığımız tarihi bilgiler gibi görüşe dayalı bilgiler, diğer kişilerin görüşlerinden farklılık gösterebilecek Abacus Dil Hizmetleri’nin görüşleridir. Görüş bilgilerimiz, karar vermeniz gereken tüm bilgileri değil, bazı bilgileri sağlamayı amaçlamaktadır. Abacus Dil Hizmetleri sonuç olarak, sizin veya diğer kullanıcıların platformumuzda yayınlanan tavsiyelerimize veya tavsiyelerimize güvenmesinden kaynaklanan tüm sorumluluk ve yükümlülükleri reddeder. Bahsettiğimiz, önerdiğimiz veya önerdiğimiz hizmetler veya hizmetler hakkındaki bilgileri araştırmaya devam etmek sizin sorumluluğunuzdadır.

İletim hataları

Abacus Dil Hizmetleri, aktarım hatalarının meydana gelmemesi için platformumuzun kesintisiz çalışmasını sağlamaya çalışsa da, internetin teknik yapısı nedeniyle sitelerimizi ve iştiraklerimizi kullanımınızın hatasız olduğunu garanti etmiyoruz. Abacus Dil Hizmetleri, koşulların gerektirdiği durumlarda (siber güvenlik, web sitesi bakımı veya kanun gibi) önceden haber vermeksizin platformumuzu internet üzerinden hizmetini askıya alma veya değiştirme hakkını saklı tutar. Ek olarak, onarımlar, yeni hizmetlerin, içeriklerin veya sayfaların eklenmesi sırasında veya barındırma sağlayıcılarımızla ilgili sorunlar gibi kontrolümüz dışındaki sorunlar nedeniyle web sitemiz çevrimdışı olabilir. İnternet iletim hataları veya hizmetin askıya alınması nedeniyle kullanıcının karşılaşabileceği herhangi bir hata, kullanıcıların yaşayabileceği herhangi bir zarardan Abacus Dil Hizmetleri’nin sorumlu olmasına neden olmayacaktır. Abacus Dil Hizmetleri, platformlarımızın kullanılamaması durumunda ortaya çıkabilecek herhangi bir rahatsızlık veya olası kayıp için hiçbir sorumluluk kabul etmez.

Fikri mülkiyet haklarımız

Abacus Language Services içeriğini içeren telif hakkıyla korunan yazılı veya grafik materyaller, ticari markalar veya diğer her türlü fikri mülkiyet, Abacus Language Services ve/veya ana şirketi veya şirketlerinin münhasır mülkiyetindedir. Bu, tüm dillerdeki metinler, grafikler, grafik simgeler, logolar, resimler, video ve ses klipleri, gifler, indirilebilir materyaller, veriler ve ayrıca yazılım ve dijital özelliklerle birlikte platformlarımızın tasarımı dahil olmak üzere tüm platformlarımızdaki tüm içeriği içerir. Bağlı kuruluşların içeriğini kullanmamız, onların onayına tabidir ve uluslararası ticari marka telif haklarına ve birden fazla yasal yargı alanındaki veritabanı anlaşmalarını yöneten yasalara uygundur. Abacus Dil Hizmetleri, fikri mülkiyet haklarımızla ilgili tüm hakları saklı tutar.

Malzememizin Adil Kullanımı

Abacus Dil Hizmetleri web sitelerindeki içerik kişisel kullanımınız içindir ve ticari olmayan kullanım için platformlarımızdan sayfa içeriğinin tek bir kopyasını yazdırmanıza ve indirmenize izin verilir. Kullanıcıların, herhangi birinden kaynaklanan herhangi bir çeviri, yazılım, ürün, proje, hizmet, bilgi veya içeriği kopyalamamayı, çoğaltmamayı veya benzer içerik sayfaları oluşturmamayı, değiştirmemeyi, iletmemeyi, görüntülememeyi, yayınlamamayı, dağıtmamayı, gerçekleştirmemeyi, lisanslamamayı veya satmamalarını şart koşuyoruz. Ayrıca, PSF’nin özel izni olmadan herhangi bir platformumuzdan içerik, materyal veya tasarım kullanan kendi platformunuzu veya veritabanınızı yayınlamamayı ve/veya üretmemeyi kabul ediyorsunuz. PSF’nin sitelerimizden herhangi birindeki bilgileri, grafikleri veya herhangi bir içeriği çoğaltma amacıyla kullanma izni verdiği durumlarda, çoğaltılan tüm materyallerin, bu bilgilerin platformumuzdan türetildiği belirli web sayfasını onaylamasını isteriz. Orijinal içeriğimiz için onay ve kredi talep ediyoruz. Siz veya diğer kullanıcılar, platformlarımızın Adil Kullanımını veya platformlarımızda bulunan içeriği ihlal ederse, Abacus Dil Hizmetleri bunu Sözleşmenin ihlali olarak yorumlar ve herhangi bir platform veya hizmeti kullanma hakkınız askıya alınır. Sitemizin herhangi bir şekilde çoğaltılmasını ihlal ettiyseniz, kopyaladığınız veya değiştirdiğiniz tüm elektronik materyalleri silmenizi ve/veya bunların basılı materyallerini imha etmenizi rica ederiz.

Abacus Dil Hizmetlerinin Diğer Materyallerin Adil Kullanımı

1976 (ABD) Telif Hakkı Yasası’nın 107. Bölümü uyarınca, eleştiri, yorum, haber raporlama, öğretim, burs ve araştırma amaçlarıyla telif hakkı materyalini içeren “Adil Kullanım” için izin verilir. Sonuç olarak, gerçek telif hakkı sahibi tarafından özel olarak yetkilendirilmiş veya verilmemiş olabilecek telif hakkıyla korunan materyalin potansiyel kullanımımız bu tür “Adil Kullanım” kapsamındadır. Bu tür herhangi bir materyal, Abacus Dil Hizmetleri izleyicilerine veya platform kullanıcılarına, Kanuna uygun olarak yalnızca yorum, eğitim ve bilgilendirme amacıyla sunulmuştur.

Abaküs Dil Hizmetleri ticari adları

Web sitelerimizin veya platformlarımızın herhangi birinde kullanılabilecek diğer adlarla birlikte Abacus Dil Hizmetleri de dahil olmak üzere Abacus Multimedia’ya ait ticari adlar ve gelecekte oluşturabileceğimiz diğer adlar, Abacus Dil Hizmetlerinin münhasır mülkiyetindedir. Ticari adlar ve bunlarla ilişkili alan adresleri, Abacus Multimedia ve/veya bağlı şirketlerinin mülkiyetindedir ve iznimiz olmadan çoğaltılamaz veya kullanılamaz.

Abaküs Dil Hizmetleri Fikri Tazminat

Abacus Dil Hizmetlerine metin, belge, video, ses, sanat materyali, konsept veya diğer herhangi bir fikri mülkiyet biçimi gönderen tüm bireyler ve taraflar, bizi fikri mülkiyet suçlamalarına karşı tazmin eder. Abacus Dil Hizmetleri, geçici olarak bizim gözetimimizde bulunabilecek belgeleri ve fikirleri gizlice korumayı taahhüt eder ve belgeleri, kavramları veya fikri mülkiyeti kopyalamaz, saklamaz veya paylaşmaz.  Materyali bize göndermenin riski size aittir ve iletim sırasındaki güvenlik kaybı veya ihlalinden sorumlu tutulmayacağız.  Bize gönderdiğiniz fikirler, materyal kavramları, ilişkili olduğumuz veya ürettiğimiz sonraki materyal veya yapımlarda görünüyorsa, bunun nedeni fikri mülkiyetinizi paylaştığımız değil, bu tür fikirlerin ilgisiz bir taraftan veya kamu alanından bize gelmesidir. Abacus Dil Hizmetleri fikri hırsızlık yapmaz ve bu uygulamaya son derece temkinli yaklaşır.

Tartışmalı karar

Anlaşmazlıkların çözümüne ilişkin yasal tavsiye sağlamak Abacus Dil Hizmetleri’nin sorumluluğunda değildir. Üçüncü bir tarafa, Abacus Dil Hizmetleri çalışanına karşı meşru bir anlaşmazlığınız olduğunda, bunu bilmek isteriz ve şikayetinizin meşru olduğuna inanırsak o hizmet sağlayıcıyla ilişkimizi sonlandırabiliriz, ancak Abacus Dil Hizmetleri herhangi bir sorumluluk kabul etmez.

Ödeme seçenekleri

Abacus Dil Hizmetleri veya üçüncü taraf hizmet sağlayıcılarımız, kredi ve banka kartları dahil ancak bunlarla sınırlı olmamak üzere farklı ödeme seçeneklerini kabul edebilir veya talep edebilir.

Ödeme seçenekleri bulunduğunuz yere göre değişiklik gösterebilir.

Kredi/banka kartı veya alternatif ödeme yöntemi olsun, bir hizmet sağlayıcının sunduğu ödeme seçeneklerinden birini kullandığınızda, söz konusu kartı veya ödeme yöntemini kullanmaya yetkili kişi olduğunuzu ve işlemin sorumluluğunu üstlendiğinizi kabul etmektesiniz. Abacus Dil Hizmetleri veya üçüncü taraf hizmet sağlayıcılarımız, tarafımızca veya onlar tarafından gerekli görülen herhangi bir yasal yöntemle ödemeyi doğrulama hakkını saklı tutar.

Veri güvenliği ihlalleri

Abacus Dil Hizmetleri, platformlarımız aracılığıyla dijital bir ortamda bize iletilen müşteri ve üçüncü şahıs bilgi güvenliğini korumak için makul önlemleri alır. Gizliliği yetkisiz erişime karşı korumak için önlemler alırken, iznimiz olmadan elde edilen bilgilerimize herhangi bir erişim tarafımızca garanti edilmez. Yetkisiz bir tarafça elde edilen bilgilerden (örneğin, bilgisayar korsanlığı veya diğer onaylanmamış/yasa dışı yöntemlerle) tarafımızca tutulan verilerden sorumlu tutulamayız.

SSL (Güvenli Yuva Katmanı) Güvenliği

Dijital güvenlik önlemi olarak Abacus Dil Hizmetleri’nin web sitesi, kullanıcının bilgisayarı ile sunucularımız arasındaki iletişimi şifreleyen SSL (Güvenli Yuva Katmanı) web sitesi güvenliğini kullanabilir. Tarayıcınızın SSL ile nasıl etkileşime girdiğini anlamak için güvenlik özelliklerine ilişkin kendi araştırmanızı yapmanız gerekir. Genellikle tarayıcınızda kapalı bir kilit simgesiyle bir güvenlik bağlantısı görüntülenir. Genellikle tarayıcılar SSL ile uyumlu olduğunda işlemler otomatik olarak güvenli hale gelir. Bağlantınızın güvenli olup olmadığını görmek için tarayıcınızın ekran özelliklerini kontrol edin.

Çocuklar

Abacus Dil Hizmetleri, ebeveynlerinin veya yasal vasilerinin izni olmadan, reşit olmayanlar veya çocuklar hakkında kişisel verilerin toplanmasını kasıtlı olarak toplamaz veya desteklemez. Yetkisiz bir üçüncü taraf, politikamızı ihlal eden bir çocukla ilgili verileri sunarsa, Abacus Language Services, bundan haberdar olduğumuzda, mümkün olan en kısa sürede bu verileri siler. Yasal vasiler veya ebeveynler, koğuşları veya çocukları ile ilgili herhangi bir veri talep ederse, yasal taleplerine uyacağız.

Abaküs Dil Hizmetleri sorumluluk reddi

Abacus Dil Hizmetleri platformlarının herhangi birinde veya tamamında yayınlanan bilgiler, resimler, gifler, haritalar ve diğer orijinal materyaller, bizim açık iznimiz olmadan veya Hüküm ve Koşullarımızda ve diğer politikalarımızda zaten ana hatlarıyla belirtilen diğer durumlarda hiç kimse tarafından kullanılamaz. Abacus Dil Hizmetleri, platformlarımızdaki bilgi, veri veya içeriğin yeniden dağıtımı, yeniden satışı veya başka herhangi bir ticari kullanımı için olsun, herhangi bir materyalimizi veya içeriğimizi tüm yargı bölgelerinde yasaların izin verdiği azami ölçüde kısıtlama veya engelleme hakkını saklı tutar.

Daha fazla bilgi

Abacus Dil Hizmetlerinin Hüküm ve Koşulları veya diğer politikaları ile ilgili sorularınız varsa veya herhangi bir endişenize dikkatimizi çekmek istiyorsanız, lütfen Bize Ulaşın sayfamızdan bizimle iletişime geçin. Hizmetlerimizi iyileştirebilmemiz için yaşayabileceğiniz teknik sorunları öğrendiğinizden dolayı teşekkür ederiz. Yararlı ve yapıcı geri bildirimlere değer veriyoruz. Abacus Dil Hizmetlerinin dijital platformunu ziyaret ettiğiniz için teşekkür ederiz.

Abacus Language Services

Hızlı Teklif